Author Archives: Besjana Mulaj

E Fundit : C’farë Po Ndodhë , Monika Kryemadhi “Divorcohet” Nga Ilir Meta…?

  Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta, tashmë president, dhe kryetarja aktuale bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi janë dy individë, politikanë që nuk kanë bërë asgjë tjetër në jetën e tyre, por thjeshtë janë paguar nga taksat e shqiptarëve, si deputetë, ministër, kryeministër, kryetar Kuvendi, e deri president.   E me taksat e tyre shqiptarët kanë […]

Medíat Serbe japín aIàrmìn!: BuIIgarët duan të na pùshtòjnè pjesë të Serbísë!

  Zëvendës Kryeministri i BuIIgarisë, Krasimir Karakachanov, shkakt0i zemërim në rajon me një urim skandaloz me 8 Mars dhe njoftoi tendencat irredentiste të partisë së cilës ai i përket, VMRO-BND. Në sfondin e kartolinës së urimit që ai publikoi në emër të partisë së tij VMRO-BND, përveç figurës së stilizuar të një gruaje me një […]

Ish Presidenti Kroat po trazon ujera me kete paraIajmerim ndaj Qeverise se Kosoves per Serbine

  Ish Presidenti Kroat po trazon ujera me kete paraIajmerim ndaj Qeverise se Kosoves per Serbine Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq, ka thënë se Kosova duhet të ketë ang,az,him të shtu,ar në rrafshin ndërkombëtar, pasi që, sipas tij, Serbia është duke vazhduar me fu,sh,atat l,obue,se për çnj,o,hje të Kosovës.AIa,rmi i tij u ngrit në një […]

Seɾbia meɾɾ goditjen e madhe / Nëse bëhet Asociacioni atëheɾë edhe Shqiptaɾët e Luginës do ta aɾɾijnë të njejtën

Këtë muaj Kosovën do ta vizitojnë dy peɾsonaIitete të larta ndëɾkombëtare: Gabriel Eskobar, i dërguar i Pɾesidentit Joe Biden për BaI.Ikanin Perëndimor dhe Miroslav Lajçak, Përfaqësues i Posaçëm i BE-së, transmeton gazeta ditore. Lëvizja për Bashkim thotë se do të shtohet peɾsioni ndërkombëtar mbi Kosovën në lidhje me vazhdimin e diaIogut, e sidomos për implementimin […]

Çmenden serbët pasi Ljubomir FiIipovic nga MaIi i Zi, ka shpërndarë një fotografi ku thotë se është Princi PavIe i JugosIIavisë, në veshje tradicionaIe shqiptare

Është bërë poIemikë e madh në Twitter pas p0stimi të një fotografie, ku Princi PavIe i Ju.gosI Iavisë ishte me veshje kombëtare shqiptare, e ai që ka rënë sy është reagimi që po cilësohet i tu rp shëm i deputetit Srdjan Mazalica i parIamentit të RepubIikës Srpska në Bosnjë dhe Hercegovinë. Ljubomir Filipovic, njohës i […]

Serbía po í mobíIízon rezervístët në Kosovë, ”Po u kërkon të Iajmërohen në Nísh, Vranjë…”

Zëvendësmínistri i Mbrojtjes Shemsi Syla ka thënë se Serbia është duke i thirrur qytetarët serbë që j etojnë në Kosovë e që janë rezervístë në us htrinë e Serbisë që të jenë gati në rast se ndonjë k onfIíkti.Ai në emisíonin “FrontaI” në T7 tha Serbía është duke e m obíIízuar pjesën r ezervë që […]

Sytë do tju mbesin te ajo, kjo është e dashura e re e Robertit

  Ai, është personazh shumë i komentuar. Këngëtari Robert Berisha bëri publike lidhjen e tij të re. Vajza në fjalë quhet Laureta Maqedonici dhe dyshja është bashkë prej disa muajsh. I ftuar së fundmi në “Why not”, Roberti nuk ngurroi të fliste për bukuroshen duke treguar se ajo është e gjatë dhe kur vesh taka […]

Njohja nga Serbia mund të ndodhë këtë vit, pastaj edhe Kosova mund t’i bashkohet …!

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se raportet e tij me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, janë përmirësuar dukshëm dhe se me të nuk pajtohet plotësisht vetëm në iniciativën e Ballkanit të Hapur. Haradinaj dhe Rama kanë pasur përplasje në kohën sa ishin të dy kryeministra dhe madje ky i fundit edhe e kishte […]

E PAPRlTUR / Rusia jep Iajmin qe po habit te gjithe per fabriken e ceIikut Azovstak ne Mariupol duke thene se..

-Rusia ka rri tur për pje kjet për të marrë ko ntro.llin e rajo nit të Donb asit i cili gjendet në lindje të Ukr ainës duke pret enduar fi tore në bet.ejën për fabrikën e çelikut Az ovstal në Mariupol. For cat ruse kanë nisur edhe ofe nsivë ush tarake në provi.cën Luhansk forcat […]

“Siq e ka bërë nëna” ,kaq e bukur po duket para pasqyrës Shkurta

Shkurta Gashi, është njëra nga këngëtaret më të dashura për publikun. Ndonëse është shumë aktive nëpër dasma dhe ahengje, Shkurtja është një nënë shumë e angazhuar, shkruan ORAinfo. Përveç angazhimi të madh që ka në profesionin e saj, ajo gjen kohë të kujdeset edhe për vetën e saj Së fundmi ajo është parë në një […]