Ájo hante kastraveca ne cdo kohe, derisa një ditë e kuptoi se diçka kishte ndryshuar. Shikoni cfarë ndodhi!

 

 

Kastraveci është një kompleks bimor me më shumë se 97% ujë. Megjithatë, përmban shumë ushqyes që e bëjnë atë një nga perimet më të shëndetshme. Është një perime e fresket dhe me përfitime për shëndetin tonë.Kjo është arsyeja pse kastravecat jane nje ushqim popullor ne tryezen tone cdo dite,mund te perdoret neper sallata me vaj ulliri dhe limon. Me poshte do te flasim per perfitimet e tij: Edhe pse përbëhet nga 97% uje, kastraveci është gjithashtu i pasur me vitaminë B, vitaminë K, kalium, vitaminë C, mangan dhe bakër.

Ántioksidant Përmban doza të mëdha të beta-karotenit dhe vitaminës C, ushqyesve thelbësorë qe luftojne dhe parandalojne plakjen Ánti-stres Vitamina B njihet për efektivitetin e saj të madh në luftimin e sëmundjeve të lidhura me stresin, ankthin dhe depresionin. Përmban vitaminë B1, B5 dhe B7, duke e bërë atë të shkëlqyer për trajtimin e të gjitha llojeve të sëmundjeve emocionale dhe të lidhura me stresin.

Ndihmon tretjen e ushqimit Ái vepron si një tretës i fuqishëm natyror, për shkak të përmbajtjes së lartë të ujit dhe fibrave. Ndihmon për të humbur peshë Eshte nje diuretik i fuqishëm natyror. Kujdeset për trurin tuaj Një tjetër nga cilesite më të shquara është “fisetina”, nje anti-inflamator i fuqishëm qe kontribuon në shëndetin e trurit.

Ndihmon në luftën kundër frymëmarrjes së keqe Përmban veti te fuqishme antibiotike që ndihmojnë në eliminimin e mikrobeve që janë përgjegjëse për frymëmarrjen e keqe. Vendosni një fetë kastraveci në gojën tuaj dhe mbajeni 30 sekonda, do të shihni sesi fryma juaj e keqe do të zhduket menjëherë.

Ájo hante kastraveca ne cdo kohe, derisa një ditë e kuptoi se diçka kishte ndryshuar. Shikoni cfarë ndodhi! – Plisi (trendliveg24.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *