Category Archives: Lajmet e Rreme

LAJMI I FUNDIT – Qeveria merr vendim ta ndihmoj qdo qytetar shuma e premtuar do të jet…?

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në kohën kur ishte opozitë gjatë Qeverisë Kurti, përkatësisht në muajin prill, kishte propozuar që secili qytetar i vendit të kompensohet me 100 euro në kuadër të pakos emergjente për t’u ballafaquar me pandeminë COVID-19. / Ju ftojmë që ta hapni marketingun për 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive […]

Dokumenti/ Banka Botërore Planifikoi Testet E Covid-19 Që Në Vitin 2018

Dokumenti/ Banka Botërore Planifikoi Testet E Covid-19 Që Në Vitin 2018 Teksa pandemia Covid-19 numëron zyrtarisht mbi 884 mijë viktima në mbarë globin e mbi 27 milionë persona të prekur, ajo e kishte pikënisjen në Wuhan, kryeqendrën e provincës Hubei në fund të vitit 2019. Në muajt nëntor-dhjetor, në Kinë filluan të shfaqeshin zyrtarisht rastet […]

Ish-mjeku i OBSH-së paralajmëron: ‘Nga COVID19 do të shpëtojnë vetëm njerëzit me këtë grup gjaku?’

Ish-mjeku i OBSH-së paralajmëron: ‘Nga COVID19 do të shpëtojnë vetëm njerëzit me këtë grup gjaku?’ Një ish mjek i OBSH që ndihmoi botën në përgjigjen kundër lisë thotë se lufta globale kundër korona do të vazhdojë për të paktën edhe 4 vjet, teksa virusi lëviz nga një vatër në tjetrën. Dr Larry Brilliant, një epidemolog […]

LAJMI I FUNDIT – Qeveria merr vendim ta ndihmoj qdo qytetar me kete shume?

LAJMI I FUNDIT – Qeveria merr vendim ta ndihmoj qdo qytetar me kete shume? Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në kohën kur ishte opozitë gjatë Qeverisë Kurti, përkatësisht në muajin prill, kishte propozuar që secili qytetar i vendit të kompensohet me 100 euro në kuadër të pakos emergjente për t’u ballafaquar me pandeminë COVID-19. […]

Ndiqni procedurat për realizimin e ndihmës prej 100 euro për çdo qytetarë mbi moshën 18 vjeç…

Ndiqni procedurat për realizimin e ndihmës prej 100 euro për çdo qytetarë mbi moshën 18 vjeç… Ndiqni procedurat për realizimin e ndihmës prej 100 euro për çdo qytetarë mbi moshën 18 vjeç… Kliko nReklam per video mos e humbisni… edhe për procedurat e këtyre pagesave.Shkruan Lajme AktualeSipas këtij vendimi pensionistët dhe ata që marrin ndihma […]

Dokumenti që po ‘çmend’ botën/ Banka Botërore e parashikoi Koronën që në 2018, ja çfarë thotë për Shqipërinë

Dokumenti që po ‘çmend’ botën/ Banka Botërore e parashikoi Koronën që në 2018, ja çfarë thotë për Shqipërinë Dokumenti që po ‘çmend’ botën/ Banka Botërore e parashikoi Koronën që në 2018, ja çfarë thotë për Shqipërinë kliko nReklam per video mos e humbisni…! Në një kohë kur korona ka gjunjëzuar ekonomitë e vendeve më të […]

LAJMI I FUNDIT – Ja kur pritet të shpërthejë vala e dytë e Koronavirusit dhe karantinë 2 muajshe?

LAJMI I FUNDIT – Ja kur pritet të shpërthejë vala e dytë e Koronavirusit dhe karantinë 2 muajshe? Posted on September 7, 2020 by Gazeta Aktive Fillimisht dukej sikur masat e izolimit do të zgjasnin së tepërmi, mbase deri në fund të pushimeve verore. Kështu ishte deri para rreth dy javësh. Mandej, krejt papritmas, moti ndryshoi – si […]

Besa Gaxherri: ‘KURR skemi me ju dhan maska falas qytetarëve, ne ti blejn vet se nuk mi ka bo nona ata’

Besa Gaxherri: ‘KURR skemi me ju dhan maska falas qytetarëve, ne ti blejn vet se nuk mi ka bo nona ata’ Gaxherri teksa fliste për menaxhimin e pandemisë nga ana e qeverisë, ka ndërhyrë moderatori i emisionit, Ermal Panduri, i cili e ka akuzuar qeverinë, konkretisht LDK-në e cila nuk po arrin të ofrojë as […]

LAJMI I FUNDIT – Nga e hena do te hyjm ne izolim total per 15 dite?

LAJMI I FUNDIT – Nga e hena do te hyjm ne izolim total per 15 dite? Hoti: ‘Pas miratimit të buxhetit, nga e hëna izolim të plotë në gjithë Kosovën për 15 ditë?’ Sht1pe v1deon e me poshtme p3r vazhd1min e plot3 t’lajmit:JA DHE VIDEO: Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas […]