21 vjeçari “vdes” nga sulmi në zemër, mjekët e Suharekës e kthejnë në jetë

21 vjeçari “vdes” nga sulmi në zemër, mjekët e Suharekës e kthejnë në jetë

Një 21 vjeçar është dërguar sot pa shenje jetë në Qendrën e Mjekësisë Familjare, në Duhël të Suharekës.

Sipas një njoftimi nga QKMF e Suharekës në Facebook, i riu ka pësuar arrest kardiak, të cilin e kanë shpëtuar mjekët duke e rikthyer në jetë, transmeton Klankosova.tv.

Më poshtë njoftimi i plotë:

Sot ne QMF Duhel eshte sjellur nje pacient i moshes 21 vjeç pa shenja jete Dg:Arrest cardiac.

Ekipi urgjences nen udhëheqje te Dr.Betim Iballi dhe Dr.Bujar Martinaj ka ofruar trajtimin e duhur dhe shërbimin e nevojshëm duke rikthyer në jetë te riun.

Pacienti është derguar në Spitalin e Prizrenit për trajtim të mëtutjeshëm.

Falenderim stafit te QMF Duhël dhe ekipit te urgjencës se QKMF-së.

21 vjeçari “vdes” nga sulmi në zemër, mjekët e Suharekës e kthejnë në jetë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *