Putin merr pjesë në meshën e Pashkëve, ekspertët i analizojnë gjuhën e  trupit – Stop

 

Dje u festuan Pashkët Ortodokse. Presidenti rus Vladimir Putin mori pjesë në një liturgji të Pashkëve të udhëhequr nga Kisha Ortodokse Ruse, e cila mbështeti atë që Kremlini e quan “operacioni i tij special ushtarak” në Ukrainë.

Ai u incizua nga kamerat teksa qëndroi dje në Katedralen e Moskës, duke mbajtur një qiri të kuq në dorë.

Kamerat kapën Putinin duke bërë mimika të çuditshme në fytyrë gjatë festës së djeshme.

Sipas gazetarit Scott Rose të mediumit Bloomberg, i cili postoi një video në llogarinë e tij në Twitter, Putini u pa duke kafshuar buzët e tij dhe dukej paksa nervoz.

Çfarë është ky kafshim i çuditshëm i buzëve në fund të videos?

Duke pasur parasysh raportimet për pakënaqësitë e Putinit për luftën në Ukrainë, ai duket të jetë i vetëdijshëm  se plani i tij nuk do të dal ashtu siç e kishte parashikuar, raporton Sky News.

Pamjet u transmetuam “live” në televizionin shtetëror të Rusisë.

Image
https://paparaci.com/118675/cka-po-ndodhe-me-putinin-kamerat-e-kapin-ate-ne-nje-moment-te-pazakonte/?fbclid=IwAR2xoBSg3zW7k-Pf-GIVVbuseT7FkHleR19EQY0vMTbylI3cQoOLhSmXjLk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *